SIT3809AC-2-18NG SiTime OSC PROG LVCMOS 1.8V 10PPM SMD 80MHz ~ 220MHz LVCMOS, LVTTL MEMS VCXO Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V 33mA
Part Nnumber
SIT3809AC-2-18NG
Description
OSC PROG LVCMOS 1.8V 10PPM SMD 80MHz ~ 220MHz LVCMOS, LVTTL MEMS VCXO Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V 33mA
Producer
SiTime
Basic price
Categories Crystals, Oscillators, Resonators Programmable Oscillators Manufacturer SiTIME Series SiT3809 Packaging Bulk Part Status Active Type MEMS VCXO Programmable Type Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) Available Frequency Range 80MHz ~ 220MHz Function - Output LVCMOS, LVTTL Voltage - Supply 1.8V Frequency Stability ±10ppm Frequency Stability (Total) - Operating Temperature -20°C ~ 70°C Spread Spectrum Bandwidth - Current - Supply (Max) 33mA Ratings - Mounting Type Surface Mount Package / Case 4-SMD, No Lead Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height 0.031" (0.79mm) Current - Supply (Disable) (Max) -
Following Parts
Random Products
(keyword SIT3809AC-2-18NG SiTime OSC PROG LVCMOS 1.8V 10PPM SMD 80MHz ~ 220MHz LVCMOS, LVTTL MEMS VCXO Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V 33mA)